Sık Sorulan Sorular

 

ADSL ve Telefon

ADSL Nedir?

ADSL Standart bakır kablolu telefon hattını kullanarak sayıca daha fazla verinin transfer edilmesini sağlamak için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Asimetrik kelimesi veri alım (download) ve veri gönderim (upload) hızlarının birbirinden farklı olduğunu ifade etmektedir.

Nasıl Çalışır?

Telefon abonesinin kullanmakta olduğu telefon hattının bir ucu bağlı olduğu Telekom santralinde ilgili noktaya bağlıdır.
Abonenin internet hizmetini kullanabilmesi için öncelik olarak bağlı bulunduğu Telekom santralinde uygun cihazların kurulu olması şartı aranmaktadır. Bu cihazlar hem hızlı veri iletişimi sağlarken bir yandan da filtre görevi görerek ses ile veriyi birbirinden ayıran özel cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde telefon aramaları santral üzerinden standart telefon hatlarına taşınırken, veri de internet servbis sağlayıcılarının internet altyapısına taşınır.

ADSL'in Avantajarı Nelerdir?

ADSL'in en büyük ve fark yaratan avantajı standart bakır telefon kabloları üzerinden Hızlı İnternet erişimi sağlamasıdır. Yüksek hızda internet erişimi sağlarken aynı hattı kullanan ses ile veriyi ayrıştırmaktadır.

Abonelik

Vodafone Net İnternet ve telefon hizmetlerine abone olmak için 0850 210 10 20 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Hizmetlerden yararlanmak için gerekli evraklar nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti uyruğuna sahip vatandaşlar için kimlik belgesi fotokopisi
Yabancı uyruklu vatandaşlar için geçerlilik tarihli uygun pasaport
Vekaleten yapılan bir işlem varsa ilgili vekaletname

Vodafone Net Hizmetleri ne zaman aktif hale gelir?

Gerekli evrakları teslim tarihinden sonra Türk Telekom ve Vodafone Net'teki aktivasyonların tamamlanması yaklaşık 10 günü bulabilmektedir. 10 gün içerisinde herhangi bir kesinti olmadan ADSL ve telefon hizmetleriniz aktifleşecek ve aktifleştiği bilgisi tarafınıza iletilecektir.

ADSL kotamın/telefon dakika paketimin ne kadarını kullandığımı nasıl öğrenebilirim?

www.jetfatura.com adresinden fatura ve kota detaylarınızı sorgulayabilirsiniz.

Online İşlemler için jetfatura.com şifremi nasıl öğrenebiirim?

Jetfatura şifreniz abonelik işlemleri esnasında SMS ile tarafınıza gönderilmektedir. Şifrenizi herhangi bir nedenden dolayı almadıysanız veya kaybettiyseniz 0850 542 0 542'yi arayarak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Net İnternet hizmeti aldıktan sonra hız ve kota değişikliği yapabilir miyim?

Taahhütlü kampanyalarda tahhüt süresi dolmadan kampanya değiştirme işlemi yapılamamaktadır. Aynı kampanya dahilinde hız ve kota düşüremez yalnızca yükseltebilirsiniz. Yüksek hız ve kota seçeneği hıza göre değil, tarifenizdeki ücrete göre değerlendirilmektedir.

Adil Kullanım Kotası (AKN) nedir ve nasıl uygulanmaktadır?

Adil kullanım uygulaması, şebekeden alınan kaynağın tüm abonelere aynı kalitede sunabilmek ve tüm kullanıcıların şebeke üzerindeki yoğunluğunu dengeleyebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Adil Kullanım Kotası o ay içinde belirlenen download miktarının aşılması sonucu uygulanmaktadır. Erişim hızında ise herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

Ödemelerimi nerelerden ve nasıl gerçekleştirebilirim?

Tüm ödemelerinizi web sitemizden belirtilen ödeme noktalarına, kredi kartınız veya banka kartınızla, bankanızın online işlemler merkezinden, telefon ve ATM kullanarak gerçekleştirebilirsiniz...

Kurulum

Vodafone Net paketinizin kurulumunu modem kutunuzun içinden çıkan kurulum cd'si ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz...

Modem kurulum hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Kurulum talebinde bulunmanız durumunda ADSL hattınızın aktifleştikten sonra ilgili birimimiz randevu için sizinle irtibat kuracaktır. Evde kurulum istemeyen abonelerimiz 0850 542 0 542 numaralı müşteri hizmetlerinden teknik destek alabilirler.

Taşındım. Vodafone Net internet & telefon hizmeti aboneliğimi yeni adresime nasıl nakil ettirebilirim?

0850 542 0 542 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşarak destek alabilirsiniz.

Modemime zarar vermem durumunda nasıl bir uygulama geçerli olacaktır?

Modeminizdeki kullanıcı hatasından ötürü herhangi bir arızanın meydana gelmesi durumunda dahil olduğunuz kampanyada belirtilen modem bedeli karşılığında yeni bir modem tedarik edilmektedir.

Faturalama

Vodafone Net internet hizmetine ilk abonelikte, Vodafone Net'ten gelecek ilk faturamın tarihi, içeriği ve detayı nedir?

Taahhüt edecek ilk faturanız 2 ayrı faturadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki aboneliğinizin başlangıç tarihinden o ayın sonuna kadar olan kullanım bedeliniz ile abonelik süresince alınacak ücretleri içrecektir. Diğer faturanız ise bir sonraki ayın kullanım bedelin içerecektir. İlk hizmet faturanız aktivasyon tarihinden ay sonuna kadarki dönemi ve takip ede ayın mevcut hizmet tutarını kapsayacaktır.

Vodafone Net faturalarımın gönderimi nasıl yapılmaktadır?

Vodafone Net faturanız her ay düzenli olarak belirtmiş olduğunuz iletişim adresinize gönderilmektedir. Şayet ilk abonelikte Vodafone Net faturanızın, her ay düzenli olarak e-posta adresinize gönderilmesini talep ettiyseniz, faturalarınız aynı zamanda belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize de gönderilecektir. Ayrıca Vodafone Net fatura ve kullanım bilgilerinizi, aktivasyon işlemlerinizin Vodafone Net tarafından tamamlanmasını takiben e-posta ile size gönderilecek olan özel kullanıcı adı ve şifrenizle www.jetfatura.com adresine girerek istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

Vodafone Net internet hizmetini kullanarak internete bağlandığımda, telefon faturama herhangi bir ücret yansır mı?

Vodafone Net ile internete bağlandığınızda mevcut telefon faturanıza internet (ADSL) kullanımından kaynaklanan herhangi bir ücret yansımayacaktır. Vodafone Net internet hizmetinin kullanım bedeli ile varsa Vodafone Net konuş-öde telefon hizmeti kullanımlarınızdan doğan bedel, size Vodafone Net tarafından her ay düzenli olarak ayrıca faturalanacaktır.

Vodafone Net Konuş-Öde telefon görüşmelerim nasıl ücretlendirilir ve faturama nasıl yansıtılır?

Vodafone Net telefon hizmeti kapsamında yaptığınız telefon görüşmelerinin ücretleri www.vodafone.net.tr adresinde belirtilen güncel Vodafone Net Telefon tarifeleri üzerinden abonenin faturasına ayrıca yansıtılacaktır.

Vodafone Net faturamda yer alan KDV, ÖİV nedir?

Mevcut Vodafone Net internet paketinizin tarife ücretine dahil olan %5 ÖİV ve %18 KDV vergisi ile Vodafone Net telefon hizmeti kullanımızdan kaynaklanan %15 ÖİV ve %18 KDV vergisi her ay faturanız üzerinden kesilerek sizin adınıza devlete ödenmektedir. Sözleşmeden doğan damga vergisi sizin sorumluluğunuzda olup faturanıza yansıtılmayacaktır.

Kota aşımında faturalandırılacak en yüksek ücret nedir?

Limitli paketlerde limit aşım ücreti ayrıca faturalandırılacaktır.MB başına limit aşım ücreti 0,0093 TL dir.
Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + limit aşım ücreti), vergiler dahil 1 Mbps ve 8 Mbps 'a kadar hızlarda79 TL'yi, 16 Mbps 'a kadar hızlarda 89 TL'yi aşmayacaktır.

İptal

Vodafone Net internet ve/veya telefon hizmetimi nasıl iptal ettirebilirim?

Vodafone Net internet ve/veya telefon hizmetinizi iptal etmek isterseniz detaylı bilgi için 0850 210 10 20 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayabilirsiniz.
Ayrıca talebinizi belirten Vodafone Net İptal Talep Formunu 0212 367 00 10 numaralı faksa imzalı olarak göndererek iptal başvurusunda bulunabilirsiniz

Kampanyalar